תמונה של אשה מבוגרת עם הבת שלה
Skip Navigation Linksראשי > טיפים ומאמרים > פדיקור – האסתטיקה של כף הרגל שלכם בכף ידכם

פדיקור – האסתטיקה של כף הרגל שלכם בכף ידכם

כשמדברים על מניקור, כל אחת (והיום גם כל אחד) יודעת במה מדובר: טיפוח של הציפורניים בכפות הידיים כף שהן תיראנה אסתטיות ומרשימות כאחד. לעומת זאת, כשמדברים על פדיקור, לא תמיד יודעים מה הטיפול כולל או מה בדיוק ההבדל בין פדיקור סטנדרטי לפדיקור רפואי. מאמר זה בא לשפוך קצת אור על הדברים ולסבר את האוזן בכל הנוגע למניקור, פדיקור ומה שביניהם.
מאת:העיקר הבריאות

 

אסתטיקה – זה כל הסיפור
 
אם לשפוט על פי אחוזי השטח הכולל שתופסות הציפורניים מגופנו, הרי שלכאורה הן היו צריכות להיות חסרות חשיבות אסתטית, שלא לומר – זניחות לחלוטין מהבחינה הזאת. אם אכן זה היה המצב, הן היו משמשות אותנו לפתיחת קופסאות, להוצאת קוצים ולמשימות יומיומיות פשוטות ותו לא. אבל, בפועל – הן מושכות הרבה מאוד תשומת לב, והטיפוח (או חוסר הטיפוח) שלהן מהווה עדות חזקה לגבי רמת האסתטיקה הכללית שלנו. אם נראה אישה (או גבר – זה תופס לגבי שני המינים) שמתחת לציפורניה יש לכלוך או שהן פשוט לא מסודרות, סביר להניח שנחשוב שהיא לא מקפידה על הטיפוח האישי שלה וכנראה שהדבר ייצור אצלנו סטיגמה לגביה, גם אם לא באופן מודע. לעומת זאת, אם נראה אישה שעשתה טיפול מניקור מקצועי, אין ספק שנחשוב שמדובר באישה שמשקיעה בעצמה ושחשוב לה איך היא נראית והיא תשאיר עלינו רושם הרבה יותר חיובי מאישה שלא משקיעה בציפורניה. התיאור שלעיל לא תקף רק לציפורני כפות הידיים, אלא גם לציפורניים שבכפות הרגליים. לטיפול שכזה קוראים, כמובן, פדיקור.
 
לתת כבוד לרגליים שנושאות אותנו
 
הרגליים שלנו נושאות אותנו חלק ניכר משעות היממה. אנחנו עומדים, הולכים, עולים במדרגות, רצים, רוקדים ועושים עוד מגוון רחב של פעילויות נהדרות, כשרוב העומס "נופל" על הרגליים שלנו ובעיקר – על כפות הרגליים. על מנת שהן תמשכנה למלא את תפקידן נאמנה, חשוב מאוד לטפל בהן כמו שצריך. טיפולי פדיקור שמתבצעים על בסיס קבוע הן דרך מצוינת להעניק בחזרה לרגליים שלנו ובעצם – לעצמנו. זאת משום שבטיפולים אלה לא רק מטפחים את הציפורניים, אלא גם מבצעים מספר פעולות שתורמות להמרצת מחזור הדם ברגליים ובגוף כולו, ומספקות לנו הרבה אנרגיה להמשך. הטיפול כולל:
 

שיוף של עור יבש-  כפות רגלינו (ובעיקר העקבים) נוטות לסבול מעור קשה ויבש כתוצאה מהמשקל הרב שהן נושאות. טיפול פדיקור כולל  שיוף של העור הקשה ובמקרה הצורך גם הסרתו באמצעות סכין.                         בדרך זו חושפים עור חדש, יפה ונקי, ותורמים לא רק למראה האסתטי של כפות הרגליים, אלא גם לבריאותן.

הסרת העור היבש ליד הציפורניים – ממש כמו בכפות הידיים, גם ליד הציפורניים שבכפות הרגליים נוצרות לפעמים פיסות עור קשות שמלבד מראה לא אסתטי גם יכולות לגרום לכאבים חזקים.                                                     טיפול מקצועי כולל הסרה של פיסות העור הללו, ותורם מאוד למראה מעודן יותר של כפות הרגליים.
 
 
כאשר מדובר בטיפול פדיקור רפואי, הוא כולל גם את השלבים הבאים:
 
טיפול בפטריות – אנשים רבים סובלים מפטריות ברגליים מתפתחות בדרך כלל בתנאי רטיבות וחום. זה קורה בדרך כלל בחורף, ואז, כשרוצים להוריד את הגרביים וללכת עם סנדלים שחושפים את                       כפות הרגליים, זה, בלשון המעטה, לא כל כך נעים. פדיקור מקצועי כולל גם טיפול בפטריות כדי שאפשר יהיה ליהנות מכפות רגליים יפות ובריאות.
 
טיפול בציפורן חודרנית – מצב שבו ציפורן גדלה אל תוך הבשר וגורמת לזיהום של המקום ולכאבים חזקים. הדבר קורה כתוצאה מגזירה לא נכונה של הציפורן, מחבלה, מנעילת נעליים הדוקות יתר                               על המידה ומסיבות נוספות, וחשוב לטפל בו כמה שיותר מהר. פדיקור רפואי שמתבצע על ידי קוסמטיקאית מוסמכת יביא בדרך כלל לשיפור ניכר במצב ויתרום להחלמתו                                    המהירה של המקום.
 
טיפול בכף רגל סוכרתית-  אנשים הסובלים מסוכרת צריכים לשמור על רגליהם בצורה קפדנית עוד יותר מרוב האנשים, וזאת משום שבמצב של סוכר לא מאוזן יכולים להתפתח כיבים ונמקים                                     ברגליים. מסיבה זו סוכרתיים צריכים לעבור טיפולים אצל גורם מקצועי מוסמך שיבצע את הטיפול מבלי לפצוע את כפות הרגליים ויספק למטופל טיפים שיסייעו לו לשמור עליהן                            כמו שצריך.

מניקור-פדיקור לשמירה על הבריאות
 
לאור כל האמור לעיל, אין ספק שטיפולי פדיקור מניקור הם חשובים ביותר גם להרגשה וגם לבריאות. מכיוון שברור לכולנו שטיפולים כאלה על בסיס קבוע דורשים השקעה של לא מעט זמן, חשוב לדעת שיש היום מכשירים ביתיים שבאמצעותם ניתן להשיג תוצאות שבהחלט מתקרבות לטיפולים אצל קוסמטיקאית. אז אם אתם עסוקים עד מעל הראש אבל לא מוותרים על בריאות ועל אסתטיקה.
 
מנויי ביתי מקבוצת מכבי נהנים מטיפולי פדיקור מניקור עד הבית, להצטרפות *2902

צרו איתנו קשר

חובה למלא שם מלא