תמונה של אשה מבוגרת עם הבת שלה
Skip Navigation Linksראשי > טיפים ומאמרים

טיפים ומאמרים

כחלק ממגוון השירותים, אנו שמחים להביא אליכם תכנים מעניינים ומעשירים מתחומים שונים, שיוכלו להעניק לכם כלים נוספים לשיפור איכות חייכם.

מספרים על שירות ביתי

'ביתי', שירות חדשני לחברי כל קופות החולים, הוקם במטרה לאפשר לבני הגיל השלישי להמשיך לחיות בסביבה הנעימה והמוכרת של הבית והקהילה, בידיעה מוחלטת שהם בטוחים ומוגנים ושלצרכיהם המשתנים יש מענה מקצועי, נגיש ומהיר. לקוחות החברה ועובדיה מספרים על הבשורה שמביא איתו השירות ועל השיפור באיכות החיים.

טרנד: מעדיפים להזדקן בבית

96% מבני ה-65 פלוס בארץ מעדיפים להזדקן בביתם. טכנולוגיות שונות ומודלים של "הזדקנות בבית" מציעים סל שירותים רחב, ומאפשרים לבני הגיל השלישי לשמור על עצמאות ועל חיי קהילה - גם בבית

פדיקור – האסתטיקה של כף הרגל שלכם בכף ידכם

כשמדברים על מניקור, כל אחת (והיום גם כל אחד) יודעת במה מדובר: טיפוח של הציפורניים בכפות הידיים כף שהן תיראנה אסתטיות ומרשימות כאחד. לעומת זאת, כשמדברים על פדיקור, לא תמיד יודעים מה הטיפול כולל או מה בדיוק ההבדל בין פדיקור סטנדרטי לפדיקור רפואי. מאמר זה בא לשפוך קצת אור על הדברים ולסבר את האוזן בכל הנוגע למניקור, פדיקור ומה שביניהם.

מניעת נפילות בבית בגיל המבוגר

אחת הסכנות האורבות לפתחם של אנשים מבוגרים בביתם היא נפילות. אמנם, אפשר ליפול בבית גם בגילאים צעירים יותר, אולם ישנם שני הבדלים מהותיים: כשצעירים יותר נופלים פחות, וכשצעירים יותר – עצמות הגוף חזקות וחסינות יותר. אם לפרט, הרי שכאשר אנשים מבוגרים נופלים בביתם, גם אם לא מדובר בנפילה ממקום גבוה במיוחד, הם עלולים לשבור עצמות, בעיקר את עצם הירך, ולהגיע למצב שבו הם נדרשים להיות מרותקים למיטה ו/או לשבת על כיסא גלגלים. לאור כל זאת, הרי שקיימת סכנה ממשית לאנשים מבוגרים גם מנפילה פשוטה, וחשוב מאוד לדעת כיצד להפחית את הסיכוי להתרחשותה.

כיצד מתמודדות משפחות בישראל עם קרובי משפחתם בני הגיל השלישי

ב-1 באוקטובר 2017 פורסם דו"ח מיוחד של מבקר המדינה העוסק בהתמודדות המדינה עם נושא הטיפול בבני הגיל השלישי השוהים בביתם. הדו"ח מצביע על שורה ארוכה של ליקויים משמעותיים בתחום הטיפול הניתן לבני הגיל השלישי והסיוע לבני משפחותיהם. ביתי, זיהתה את הצורך וחוסר המענה והשכילה לתת לו מענה אנושי וחכם בזמן הנכון ובמקום הנכון.

? האם הבית של ההורים ערוך לגיל השלישי

אשר בוחרים להמשיך להתגורר בבית בגיל מבוגר רצוי לערוך מספר התאמות בסביבת המגורים. שינויים כמו התקנת מעקות ושיפור התאורה יקטינו את הסיכון לתאונות ונפילות. זקוקים לעזרה בהתאמת הבית? חבילת השירותים של "ביתי" תסייע לכם להמשיך לחיות בביתכם ברווחה ובבטחה ותאפשר לכם ליהנות משירותיו של מנהל אישי צמוד שישמח לעזור בכל צורך ובקשה

מערכת תקשורת חכמה - ביתי

הכירו את יוניפר: יוניפר של ביתי הוא תוסף לטלוויזיה הביתית שמופעל על ידי שלט פשוט המאפשר לכם להתחבר ל"מועדון ביתי". חברו בקלות את יוניפר למסך הטלוויזיה הביתי שלכם והתחילו לחיות אחרת.

טיפים קטנים לשינוי גדול

ירידה במשקל היא תהליך שדורש שינוי הרגלים והטמעתם. שינוי הוא אמנם דבר קשה, אך גם מסע של 1,000 ק"מ מתחיל בצעד קטן אחד. להלן מספר טיפים לתחילת הדרך, אנחנו ממליצים לבחור כל פעם הרגל אחד בלבד שניתן לשנות ולהטמיע, ורק אחר כך לעבור לבא בתור ברשימה.

תזונה מותאמת לגיל המבוגר

תוחלת החיים בעולם ובישראל הולכת ועולה, ויותר אנשים מאריכים ימים. עם זאת, משך החיים הוא לא בהכרח בעל החשיבות הגדולה, אלא דווקא איכות החיים עצמה. היות והגיל השלישי מביא עימו שינויים גופניים שעלולים לפגוע בתפקוד היום יומי, לתזונה מתאימה ולפעילות גופנית יש יכולת לשפר את איכות החיים.

צרו איתנו קשר

חובה למלא שם מלא